Crazyboy

Dlaczego bezzbożowa karma to dobry wybór dla naszego psa

Jakie substancje odżywcze znajdziemy w bezzbożowej karmie dla psów dorosłych? Czy takie karmy będą odpowiednie dla psów z nietolerancją na zboża? Dziś przyglądamy się coraz bardziej popularnemu wariantowi karm dla czworonożnych psich przyjaciół, czyli karmom dla psów dorosłych bez zawartości zbóż.

Czy zboża rzeczywiście są ważne? Dlaczego warto sięgnąć po suchą karmę dla psa bez zbóż?

Bezzbożowa karma dla szczeniąt i psów dorosłych, w przeciwieństwie do zbożowych alternatyw, zawiera głównie takie składniki, które psy są w stanie bez problemu przyswoić. Bezzbożowe karmy dla psów często są w stanie zapobiec dolegliwościom ze strony układu pokarmowego. Warto wybierać karmy bezzbożowe dla szczeniąt i karmy bez zbóż dla psów w każdym wieku, bo trawienie węglowodanów to dla psów spory wysiłek.

Czy pupil polubi bezzbożowe karmy dla psa?

W bezzbożowej karmie dla psów dorosłych kryje się wiele pyszności. Jeśli więc zależy nam na zapewnieniu zwierzakowi satysfakcjonujących doznań smakowych, bezzbożowe karmy dla psa będą strzałem w dziesiątkę. Łosoś, bataty, szparagi, kaczka – to tylko niektóre z pysznych składników, które zawierają bezzbożowe karmy dla psów.

Sam brak zbóż nie wystarczy, czyli inne przysmaki, kryjące się w bezzbożowych karmach dla psów?

W karmie dla psów bez zawartości zbóż znajdziemy:

1. Źródła błonnika pokarmowego

Dzięki temu karmy bezzbożowe dla szczeniąt i psów dorosłych pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu trawiennego.

2. Źródła witamin

Zdrowa karma bez zbóż dla psa powinna dostarczać zwierzakowi wszystkie najważniejsze witaminy. W efekcie karmy dla psów bez dodatku zbóż poprawiają funkcjonowanie układu trawiennego.

3. Źródła białka

Karmy dla psa dorosłego i dla szczeniąt bez zawartości zbóż powinny dostarczać białko o niskiej zawartości tłuszczu. W karmach dla psów z nietolerancją zboża znajdziemy więc np. takie składniki mięsne jak kaczka.

Karma dla szczeniaka bez zawartości zbóż

Oprócz bezzbożowej karmy dla psów dorosłych, na rynku są dostępne również warianty bezzbożowej karmy dla szczeniąt. W takich produktach szczególnie mocno uwzględniono potrzeby pupila, który intensywnie rośnie. Bezzbożowa karma dla szczeniąt pozwala na świetne przygotowanie zwierzaka na wejście w dorosłość. Oprócz tego bezzbożowe karmy dla szczeniąt rozpieszczą podniebienia nawet najbardziej wybrednych młodych psiaków.

Zdrowa karma dla psów bez dodatków zbóż – rozwiązanie, które sprawdzi się również u szczególnie wymagających zwierzaków

Część zwierzaków ma szczególne wymagania. Karma bez zawartości zbóż dla psów sprawdzi się u czworonogów z alergiami oraz z nietolerancją na zboża. Jeśli więc nasz pupil zmaga się z takimi dolegliwościami, warto rozważyć kupno karmy dla psów z nietolerancją na zboża i karmy dla psów z alergiami pokarmowymi. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z wyborem bezzbożowych karm dla psów, odpowiednich dla zwierzaków ze szczególnymi wymaganiami, warto zwrócić się po pomoc weterynarza. Specjalistka lub specjalistka doradzi nam, na co zwrócić uwagę przy wyborze suchej karmy dla psów z nietolerancją zboża i alergiami pokarmowymi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *