Crazyboy

Karma dla psa z alergią pokarmową czyli dlaczego warto zainteresować się karmami bez zawartości zbóż

Czy korzyści związane z wyeliminowaniem zbóż z psiej diety odczują jedynie psiaki, zmagające się z alergiami pokarmowymi? W dzisiejszym artykule blogowym sprawdzamy, czy wariant bezzbożowy jest odpowiedni dla wszystkich psów.

Karma dla psa sucha – kiedy bezzbożowy wariant będzie odpowiednim wyborem?

Część zwierzaków cierpi na alergie pokarmowe, a jedną z najpopularniejszych odmian jest alergia na gluten. W praktyce oznacza to, że takie zwierzęta nie powinny przyjmować pszenicy i innych zbóż. Właściciele czworonogów z takimi żywieniowymi wymaganiami powinni więc zainwestować w odpowiednią karmę dla psa alergika.

Jeśli wczytamy się w skład produktów dostępnych na rynku, okaże się, że wiele z nich zawiera zboże. Taka karma dla psa z alergią pokarmową nie będzie odpowiednia, bo może doprowadzić do poważnych objawów ze strony układu pokarmowego. Psiaki przyjmujące karmę ze zbożami, mimo alergii, będą cierpieć na:

  • wymioty
  • biegunki
  • nadmierną utratę sierści
  • problemy skórne

Jakie inne zalety mają suche karmy dla psa bezzbożowe?

Hypoalergiczna bezzbożowa karma dla psa jest produktem, który powstał z myślą o komforcie wymagających psich brzuszków. Bezzbożowa sucha karma dla psa to pełnowartościowe źródło białka, witamin i innych cennych składników odżywczych, które pozwalają zwierzakowi czuć się doskonale. W pełnoporcjowej dobrej karmie bezzbożowej dla psa znajdziemy m.in.:

  • suplementy omega-3
  • składniki pozbawione konserwantów i sztucznych barwników
  • składniki zapewniające prawidłowe działanie układu pokarmowego czworonoga (np. prebiotyki MOS i FOS)

Tego typu atrakcyjny skład mają m.in. karma Crazy Boy pełnoporcjowa dla psów dorosłych wszystkich ras z wołowiną angus, batatami i marchewką oraz karma Crazy Boy pełnoporcjowa dla szczeniąt wszystkich ras z łososiem, plamiakiem, błękitkiem, batatami i szparagami.

Karmy dla psów bezzbożowe – idealne rozwiązanie dla pupili z nietolerancją pokarmów

Z alergią pokarmową wiąże się ogół negatywnych objawów, będących reakcją na toksyczny składnik pokarmu. Codzienne drażnienie układu trawiennego alergenem to okropna męczarnia dla zwierzaka, dlatego od razu, gdy zaalarmuje nas jakiś nietypowy objaw, zgłośmy się do weterynarza. Wybór suchej bezzbożowej karmy dla psów z nietolerancją pokarmową to często jeden z najważniejszych kroków, jakie możemy podjąć, żeby przynieść ulgę przyjacielowi. Jeśli chcemy dodatkowo ryzyko pojawienia się alergii, wybierajmy karmy, które zawierają składniki o niskim wskaźniki alergicznym. Do takich smakołyków można zaliczyć:

  • Jagnięcinę

Taki składnik znajdziemy np. w pełnoporcjowej suchej karmie dla psów z nietolerancją na zboża Crazy Boy z jagnięciną, batatami i miętą.

  • Ryby

Przykładem takiego pożywienia będzie karma pełnoporcjowa dla psów dorosłych małych ras z łososiem, pstrągiem, batatami i szparagami.

  • Dziczyznę

W Crazy Boy takim wariantem karmy dla psów z nietolerancją na zboża jest np. karma pełnoporcjowa dla psów dorosłych wszystkich ras z dziczyzną (z jelenia), batatami i morwą.

Pamiętajmy, że alergia pokarmowa może mieć różne podłoże, a optymalny dobór karmy dla psa alergika zawsze powinien uwzględniać indywidualne uwarunkowania zwierzęcia, takie jak wiek i stan zdrowia.

Karma dla psów z alergiami pokarmowymi – nie tylko dla zwierzaków z nietolerancja zboża

Na koniec warto wspomnieć, że sucha karma dla psów z nietolerancją dla zboża z powodzeniem sprawdzi się także w diecie zwierzaków, które nie cierpią na alergie pokarmowe. U zdrowych pupili karma bezzbożowa również będzie pełnić funkcję rzetelnego skoncentrowanego źródła energii. Oprócz tego taka dieta sprawi, że poprawi się kondycja skóry oraz stan przewodu pokarmowego. Wielu właścicieli czworonogów, zarówno tych poszukujących karmy dla psa z nietolerancją zboża, jak i tych szukających po prostu dobrej karmy dla psa, docenia w wariancie bezzbożowym również to, że takie pożywienie chętnie jedzą nawet wybredne zwierzaki.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *