Crazyboy

Prawidłowe żywienie szczeniąt dużych i małych ras

Okres szczenięcy to czas, w którym szczególnie mocno powinniśmy zwrócić uwagę na to, co podajemy zwierzakowi do jedzenia. Jeśli zainwestujemy w dobrze dobrane suche karmy dla szczeniąt dużych lub małych ras, solidnie zadbamy o zdrowie psa w kolejnych latach.

zdrowy-pokarm-jako-zrodlo-energi-dla-psa

Bezzbożowa karma dla szczeniąt dużych i małych ras – jakie składniki są ważne?

W suchych karmach dla szczeniąt dużych i małych ras bardzo ważne jest białko. Aby dieta była odpowiednio zbilansowana i zróżnicowana, należy uwzględnić w niej różne produkty, będące źródłem tego składnika. To zwiększy szansę na to, że psiak dostanie zestaw odpowiednich aminokwasów.

Oprócz tego w karmach bezzbożowych dla szczeniąt muszą się znaleźć również składniki mineralne. Największy wpływ na prawidłowy wzrost młodego psa ma wapń i fosfor, dlatego koniecznie sprawdźmy, czy wybrana przez nas karma sucha pełnoporcjowa dla szczeniąt jest bogata w te elementy. Niedostateczna ilość tych składników może doprowadzić do zaburzeń szkieletowych.

Tłuszcz i włókna pokarmowe w suchej karmie dla szczeniąt bez zawartości zbóż

Jednym z ważnych składników bezzbożowych karm dla szczeniąt jest tłuszcz. To on odpowiada za kumulację energii w organizmie. Optymalną ilość tłuszczu surowego znajdziemy m.in. w suchej karmie dla szczeniaka bez zbóż  pełnoporcjowej dla szczeniąt wszystkich ras z łososiem, plamiakiem, błękitkiem, batatami i szparagami. Podczas zakupów nie można zapomnieć także o włóknie pokarmowym, wspierającym właściwą perystaltykę jelit oraz zachowanie odpowiedniej mikroflory w ich wnętrzu.

Szczenięta są bardziej narażone na problemy gastryczne, bo częściej zdarza im się zjeść coś przypadkowego. Surowe włókno to jeden ze składników karm suchych dla szczeniąt od Crazy Boy. 3-procentową zawartość włókna posiada m.in. karma pełnoporcjowa dla szczeniąt małych ras z indykiem, kaczką, batatami, koprem i rumiankiem.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas karmienia szczeniąt?

Dobór odpowiedniej suchej bezzbożowej karmy dla zwierząt to połowa sukcesu. Jako odpowiedzialni opiekunowie musi zatroszczyć się również o prawidłowe odmierzanie wielkości porcji. Na opakowaniach produktów znajdziemy zalecaną ilość karmy dla szczeniaka bez zbóż. Wystarczy więc podzielić ją przez liczbę posiłków. Aby mieć kontrolę nad przybieraniem szczeniaka na wadze, sprawdzajmy regularnie jego masę ciała. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zwróćmy się do weterynarza. Podawanie zwierzakowi zbyt dużych dawek jedzenia może doprowadzić do przekarmienia, co skutkuje nierzadko:

  • chorobami stawów
  • cukrzycą typu 2

Szczeniaki mają wymagające potrzeby żywieniowe. Aby je zaspokoić, potrzebna jest chociaż podstawowa wiedza na temat wskazań dietetycznych, które proponuje się młodym psom. Wyposażenie się w dobrej jakości bezzbożową suchą karmę dla psów w dużym stopniu pomoże nam zaplanować optymalny jadłospis.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *